עברית

English

הרשמה לפורטל

צור קשר

המרכז לתיירות אקולוגית

עמוד הבית

אודות

קריטריונים

יועצים

תיירות אקולוגית בעולם

שותפים עסקיים

פרסם באתר

רמת הגולן פארקים ואתרי תרבות פעילויות לינה אוכל

פעילויות

תצפית סיורים,ותצפיות לעולם החי

סיורי צפרות וטבע בכל רחבי ישראל, לפי עונות השנה והנדידה (אילת והערבה באביב, עמק החולה ורמת הגולן בחורף) ולפי דרישת הלקוח (סיורים עשויים להימשך כשעה עד שבוע או 10 ימים, כולל לינה). במהלך הסיורים, בעונות הטובות (חורף ואביב), ניתן לראות מעל 100מיני ציפורים ליום, כולל ציפורים שהינן בסכנת הכחדה (עיטי שמש).

כתובת: מושב רמות - רמת הגולן

החווה האורגנית- אקולוגית בכרכום (בהקמה)  – סיורים מודרכים ,בחווה אקולוגית

סיורים מודרכים בחווה שמלמדים על הנושאים השונים באקולוגיה, הסבר על החיות בחווה ותפקידן במערך האקולוגי. פעילות יצירתית מחומרים ממוחזרים. שתיה וכיבוד קל

לפרטים נוספים...

כתובת: מושב כרכום - רמת הגולן

לינה

דבש בגולןצימרים ולימוד על חיי הדבורה

ארבע בקתות עץ יפיפיות במתחם מבודד, על צלע הר, עם נוף לכנרת, מוקפות בגינה מיוחדת. בבקתות ז'קוזי זוגי, מיזוג מרכזי, מטבחון מצויד וכל האבזור הנחוץ לחופשה זוגית או משפחתית מושלמת. באתר כוורת תצפית שקופה  וקומפוסטר. ניתן לקבל

הסברים על חיי הדבורים ויצור הדבש וכן על חקלאות אורגנית.

.כתובת: מושב מעלה גמלא – רמת הגולן

בקתות בערפל – צימרים, טיפולי ספא ומסעדה

תשע בקתות עץ ל 2-8 אנשים, חלקן ממוקמות במטע הדובדבנים, מבודדות בהר. כל בקתה כוללת מטבח מאובזר היטב, ג'קוזי, אח, מיזוג אוויר וחניה פרטית. יש גם יחידת ספא וסאונה ל 6 אנשים. אנו מגישים ארוחת בוקר ביתית, ומציעים בין היתר ארוחות גורמה ומסג'ים בבקתות.

כתובת: נמרוד – רמת הגולן                                            פרטים נוספים...

רום 1125 – צימרים וגלריה

שתי בקתות נופש יוקרתיות הממוקמות בפסגת ההר ומשקיפות לנוף עוצר נשימה.אירוח ייחודי ומפנק המצליח לקיים את עקרונות השמירה על הסביבה. סטודיו-גלריה של האומן הצייר-דיאגו גולדפרב המתמקד בנופי הגולן. בסטודיו-גלריה ניתן לצפות באומן בעת עבודתו, לרכוש מעבודותיו, או להתנסות בסדנת ציור שמן על בד.

כתובת: נמרוד – רמת הגולן

אויר ואוירה  – צימרים ואירוח כפרי‎‎‎‏‏

שלוש בקתות מרווחות בחד נס, בתוך גינת עצי פרי ונוי שאינם מרוססים ומושקים ע"י ברמד ובהתאם לצריכת המים שלהם. כל הפסולת האורגנית של המקום נאספת ליצירת קומפוסט המוסף לצמחיית הגן. פסולת הפלסטיק,הנייר, קרטון וזכוכית נאספת ונמסרת למחזור. ניתנות המלצות למסלולי הליכה רגליים בסביבה עם הדרכה מקיפה תוך התאמת המסלול לאופי המטייל. בתכנון: מעבר הדרגתי לנורות חסכוניות ופרוייקט של מיחזור מים אפורים.

כתובת: חד נס - רמת הגולן

אתרי טבע ותרבות

שמורת טבע נחל חרמון (בניאס) -רמת הגולן

מפל מרשים הזורם כל השנה ושרידי עיר עתיקה.

מעיין בניאס בוקע למרגלות החרמון, ומימיו זורמים בעוצמה רבה באפיק קניוני. בדרכו יוצר הנהר את מפל הבניאס, מפל גועש ושוצף, המפל העז והמרשים בישראל.

 

שמורת טבע נחל שניר (חצבאני) -רמת הגולן

אחד משלושת מקורותיו העיקריים של נהר הירדן

נחל שניר הארוך ביובלי נהר הירדן, טובל בצמחית גדות ירוקה, זרם מים שוצף, בריכות ומפלים המספקים למטייל הנאה שלא תשכח

שמורת אירוס גולן חושניה -רמת הגולן

אירוס הגולן הוא מין אנדמי לגולן, מהיפים בין מיני האירוס ובעל פוטנציאל כלכלי רב. בשמורה זו אחד הריכוזים הגדולים והבודדים של מין זה בעולם. באזור מעיינות וצמחי מים רבים וביניהם פרטים של נורית קושטא.

שמורת אירוס גולן תנוריה -רמת הגולן

אירוס הגולן הוא מין אנדמי לגולן, מהיפים בין מיני האירוס ובעל פוטנציאל כלכלי רב. בשמורה זו אחד הריכוזים הגדולים והבודדים של מין זה בעולם.

שמורת טבע אירוס ביצה נוב -רמת הגולן

כאן הנרקיסים פורחים באמצע החורף

שמורת אירוס ביצה נוב נמצאת בדרום הגולן בין חיספין ונוב. הנחלים בדרום רמת הגולן מעטים, אורכם קצר. הרי הגעש הכבויים נמוכים ובעלי מדרונות מתונים. כיסוי הבזלת באדמה הוא דק – עשרות מטרים עומק בלבד.

שמורת טבע אחו גונן -רמת הגולן

אחת הנקודות הבודדות בהן נשארה בארצנו ביצה.

בשטח האחו קיים מפגש בין צומח מדרונות הבזלת של הגולן ונופי המים של הביצה. מי המעיינות זורמים לאורך מאות מטרים בשיפוע חד, מה שיוצר מגוון בבתי הגידול הלחים כאן.

שמורת טבע גמלא -רמת הגולן

מפלים, קני נשרים, קנאים ובית כנסת מהעתיקים בארץ

שמורת הטבע גמלא היא שילוב נפלא של נוף, טבע ושרידי עבר. בשמורה ריכוז ייחודי של עופות דורסים, חלקם נדירים ומבנה של בית הכנסת הקדום ביותר הידוע בעולם

 

שמורת טבע יער יהודיה -רמת הגולן

נחלים, בריכות מים טבעיות ומפלים

שמורת יער יהודיה, הנמצאת במרכז הגולן, ומשתרעת על פני 66,000 דונם, צורתה כעין כף יד פרושת אצבעות, שבסיסה בבקעת בית צידה. בכל "אצבע" עובר ערוץ נחל ובו מים זורמים ומפלים

גן לאומי מבצר נמרוד (קלעת נמרוד)  - רמת הגולן

קן נשרים ותצפית נוף מדהימה

גן לאומי מבצר נמרוד הוא אתר מרשים השוכן במדרונות החרמון, מעל למעיין בניאס. מכל פינה במבצר נראים גיאיות מיוערים ונופים נפלאים.